Geannuleerd: Symposium Darmkanker, (her)pak je eigen regie!
Het LUMC heeft besloten de komende tijd geen evenementen te laten plaatsvinden in het ziekenhuisgebouw (Gebouw 1). Dit als voorzorgsmaatregel om de verspreiding van het coronavirus (SARS-CoV-2) te beperken. In het LUMC worden kwetsbare patiënten behandeld, voor wie een besmetting met het coronavirus grote gevolgen kan hebben. Het LUMC begrijpt dat dit voor ons een ingrijpende beslissing is, maar zij geeft aan dat de gezondheid van haar patiënten altijd haar prioriteit heeft.
Werkgroep Darmkanker zoekt naar een passende datum en locatie om het symposium alsnog te laten plaatsvinden, en houdt u hierover op de hoogte.
‘Als je de diagnose krijgt, word je overvallen. Je voelt je onmachtig en je hebt nauwelijks kennis. Dan ben je geneigd alles uit handen te geven. Achteraf en naar de toekomst toe zou ik meer de regie pakken en meerdere opties onderzoeken’, dhr. W.B. 54 jaar.
Datum
Zaterdag 7 maart 2020
Plaats
LUMC, Albinusdreef 2, Leiden, gebouw 1
Tijd
10.00 – 15.00 uur
Toegang
Gratis
Aanmelden
Aanmelding is gesloten
Werkgroep Darmkanker wil stimuleren dat je zelf zoveel mogelijk de regie over je eigen zorgproces hebt. Daarom biedt werkgroep Darmkanker je dit symposium aan, waarin het (her)pakken van je eigen regie centraal staat.
Een dag om inspiratie en informatie op te doen en met elkaar in gesprek te gaan.
Programma
10.00 uur
Binnenkomst en alvast informeel kennis maken met werkgroep Darmkanker
10.30 uur
Welkom door Dianne Timmerman, symposiumvoorzitter
Korte introductie werkgroep Darmkanker
10.45 uur
Communicatie met en coördinatie van behandelcentra
Voorbeeld waar het goed gaat en wat de wegen zijn
Hoe kun je de eigen regie houden? Interview met een ervaringsdeskundige
11.30 uur
Voeding & Bewegen: zo voel je je beter!
En dat heb je zelf in de hand: daar kun je zelf iets aan doen!
– specifieke voedingsbehoeften als je kanker hebt (gehad)
– wat je kunt doen om je conditie zoveel mogelijk te behouden, of om je weer fitter te voelen na een operatie of chemo, of om weer op te bouwen naar een zo optimaal mogelijk herstel
12.30 uur
Lunch
13.15 uur
Fanina Luiten, mindfulnesstrainer en gastvrouw bij inloophuis Scarabee Leiden, laat je kennismaken met mindfulness
Uit het hoofd komen, in het hier en nu zijn en weer in contact komen met je lichaam
13.50 uur
In gesprek over een van de onderstaande onderwerpen, onder begeleiding van ervaringsdeskundigen
A. Onzichtbare gevolgen: hoe ga je daarmee om? Chronische vermoeidheid; chemobrein; diarree of juist obstipatie; neuropathie; of … Je moet ermee leven zeggen de artsen. Maar hoe doe je dat?
B. Hoe nu verder? Hoe kan ik omgaan met de onzekerheid, het onverwachte, met de angst om wat komen gaat? Hoe krijg ik weer grip op mijn eigen leven?
14:45 uur
Terugkoppeling themagesprekken
Met dank aan Stacy Hurt
15.00 uur
Afronding en gelegenheid om na te praten
Dit symposium is voor alle (ex)darmkankerpatiënten, stomadragers, partners en andere belangstellenden en wordt georganiseerd door werkgroep Darmkanker, onderdeel van de Stomavereniging. Werkgroep Darmkanker zet zich in voor alle mensen met darmkanker en zij die moeten leven met de gevolgen daarvan.
Aanmelden
Aanmelding is gesloten
Toegang is gratis
De lunch en toegang voor dit symposium zijn gratis. Je kan ook kosteloos deelnemen aan de andere activiteiten van de Stomadag. Kijk voor het gehele programma op de website van de Stomavereniging.